• Hangi Diş Hekimi?

  Hangi Diş Hekimi?

  Diş problemi olan bir birey ilk kez bir Diş Hekimin e müracaat edecek ise muhakkak öncelikle eş dostlarına danışarak iyi diş hekimini bulmaya çalışacaktır.
  Peki iyi bir Diş Hekimi Kimdir?
  Her diş hastası tedaviye başlamadan önce psikolojik olarak gergindir.Bu gerginlik stres,korku,ve çoğunlukla fobi şeklindedir.Dolayısı ile kliniğe müracaat eden hastanın ilk olarak bu korkularını yenmesine yardımcı olmak gerekir.Bunun için hekim ekibi ile birlikte güler yüzlü bir yaklaşımla, ortamın ferahlığı,temizliği ve hijyeni ile gönül rahatlığı sağlamaya çalışır.Sonrası yapılacak tedavi işlemlerini anlaşılır bir dil ile hastasına anlatmakla mükelleftir.Zira kişi sağlığını emanet ederken kendisine neler yapılacağını neler ile karşılaşabileceğini detaylarına kadar bilmek durumundadır.Bu mesleği edinmiş bireylerde muhakkak ki bilgisini ve becerisini hastasına uygulamak ve tedaviyi en iyi şekilde yapabilmek için çabalayacaktır.


  Diş Hekimliği bilgi, ekipman ve malzeme olarak muhteşem bir gelişme içindedir. Bu doğrultu da hasta kabul mekanları tek muayenehaneden poliklinik şekline evrilmiştir.

  Aslında bunun amacı multidisipliner çalışma imkanı sağlamaktır. Her ne kadar bu şekilde çalışan klinikler olsa da maalesef işin ticari yönü nün ağır bastığı durumlar da olmaktadır.
  Diş hekimliği mesleği tahsili zor meslekler grubunun üst sıralarında bulunmaktadır. İlaveten maalesef çok masraflı ve pahalı (yatırım,ekipman,malzeme)bir meslektir. Bunun karşılığı da hastalara maalesef pahalı yansımaktadır. Ancak bir diş hekimi için işin maddi kısmı ilk sırada olmamaldır.
  Yukarıdaki kriterleri hastasına yansıtan ve hizmetini bu doğrultu da yapan hekim iyi Diş Hekimidir.