• İmplant Diş Tedavisi ve Fiyatları

  İmplant Diş Tedavisi ve Fiyatları

  implant diş check up
  Güncel İmplant Fiyatları Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.

  İmplant Diş Nedir?

  İmplant diş, diş kaybının yerine konulan bir protezdir. Bu protez, diş kaybının yerine gerçek diş gibi görünüp hareket ettirmesini sağlar. Diş implantları genellikle titanyum malzemeden yapılır ve diş kaybının yerine konulur. İmplantlar kemikte sabitlenir ve üstlerine abutment adı verilen vida benzeri bir bağlantı bileşeni takılır. Abutment üzerine özel olarak hazırlanmış kron ya da kapak takılır. Bu şekilde implant diş gerçek diş gibi görünür ve fonksiyon görür. Bu yöntem özellikle çene kemiği yeterli olan hastalar için tercih edilir.

  İmplant Diş Türleri

  1. Endoskopik implantlar: Bu tür implantlar, diş kaybı olan bölgelerde çok az kemik kaybı olan hastalar için kullanılır. Endoskopik implantlar, diş kaybının yerine konulur ve üstlerine abutment adı verilen bir cihaz takılır.
  2. Zirkonyum implantlar: Bu tür implantlar estetik açıdan daha iyi sonuçlar verir çünkü zirkonyum malzemesi diş rengine benzer bir renge sahiptir.
  3. Mini implantlar: Bu tür implantlar, diş kaybı olan bölgelerde çok az kemik kaybı olan hastalar için kullanılır. Mini implantlar, diş kaybının yerine konulur ve üstlerine abutment adı verilen bir cihaz takılır.
  4. All-on-4 implantlar: Bu tür implantlar, diş kaybı olan bölgelerde çok az kemik kaybı olan hastalar için kullanılır. All-on-4 implantlar, diş kaybının yerine konulur ve üstlerine abutment adı verilen bir cihaz takılır.
  5. Subperiosteal implantlar: Bu tür implantlar, diş kaybı olan bölgelerde çok az kemik kaybı olan hastalar için kullanılır. Subperiosteal implantlar, diş kaybının yerine konulur ve üstlerine abutment adı verilen bir cihaz takılır.

  Her implant türünün kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır, doktorunuz size en uygun olanını seçebilir.

  İmplant Tedavisi Nedir?

  İmplant eksik dişlerin tedavisinde kullanılan ve çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyumdan yapılmış protezin kemik içi parçasıdır. İmplantın kemik içi parçası üzerine gelen implantın üst parçaları ve protezler ile eksik olan dişler tıpkı eski dişlerinizin formunda gayet dayanıklı rahatlıkla yemek yiyebildiğiniz şekilde yerlerine iade edilir.

  İmplant Tedavisinin Avantajı Nedir?

  İmplant tedavisinin diğer tedavilere olan avantajı eksik dişler yerlerine konurken komşu dişlere herhangi bir zarar verilmemesidir.

  implant diş muayenesi

  İmplant Tedavisi Kime Uygulanabilir?İmplant tedavisi 18 yaşını tamamlamış çene yüz gelişimi bitmiş hastalara uygulanır. İmplant tedavisinden önce detaylı bir muayene ve röntgen gereklidir. Hastanın çene yapısı ve kemik seviyesi belirlenip implant için uygunsa tedaviye başlanılır. Şeker hastalarında tedaviden önce kan değerlerinin düzenlenmiş olması gerekir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastalarımızda doktoruyla görüşülerek tedaviden önce belirlenen günlerde ilaç kesilir.

  İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?
  Gerekli muayene ve tetkiklerin yapıldığı hastalarımızda lokal anestezi altında belirlenen noktalara minimum ağrı maksimum konfor ile implantlar yerleştirilir.

  İmplant Diş Fiyatları

  İmplant diş, yerine konulan dişlerin gerçek dişler gibi görünüp hareket ettirmesini sağlar. Bu nedenle, diş implantları çeşitli sebeplerle kaybedilmiş dişlerin yerine konulması için popüler bir seçenektir. İmplant diş fiyatları hakkında öncelikle implant fiyatlarını etkileyen faktörleri bilmenizde fayda var.

  İmplant diş fiyatları aşağıdaki etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

  • Tedavi gerektiren diş sayısı: Bir tek diş için yapılan implant tedavisi, birden fazla diş için yapılan tedaviye göre daha ucuz olacaktır.
  • İmplant çeşiti: Titanium veya zirkonyum gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilen implantların fiyatları arasında farklılıklar olabilir. Dolayısıyla implant fiyatları değişmektedir.
  • İşlem yapılacak bölgenin durumu: Ağız içinde önceden yapılmış bir ameliyat ya da diğer sağlık sorunları gibi durumlar implant tedavisinin maliyetini etkileyebilir.
  • Doktorun deneyimi ve uzmanlığı: Doktorun deneyimi ve uzmanlığı, tedavi maliyetini etkileyebilir.
  • İşlem yapılacak kliniğin repütasyonu: Kliniğin repütasyonu, maliyeti etkileyebilir.
  • Garanti ve bakım hizmetleri: Tedavi sonrası garanti ve bakım hizmetleri, maliyeti etkileyebilir.

  Tedavi gerektiren diş sayısı, implant fiyatları için önemli bir faktördür. Bir tek diş için yapılan implant tedavisi, birden fazla diş için yapılan tedaviye göre daha ucuz olacaktır. Ayrıca, titanium veya zirkonyum gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilen implantların fiyatları arasında farklılıklar olabilir. Ağız içinde önceden yapılmış bir ameliyat ya da diğer sağlık sorunları gibi durumlar implant tedavisinin maliyetini etkileyebilir. Bu nedenle, doktorunuzla işlem öncesi sağlık durumunuzu konuşmanız önemlidir. Doktorun deneyimi ve uzmanlığı, tedavi maliyetini etkileyebilir.

  Kliniğin repütasyonu dolayısıyla implant fiyatları da etkilenmektedir. Tedavi sonrası garanti ve bakım hizmetleri, maliyeti etkileyebilir. Kişinin sağlık sigortası durumuna ve kapsamına da bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, implant tedavisinin maliyeti hakkında bilgi almak için doktorunuzla veya sağlık sigortası şirketinizle iletişime geçmeniz önerilir. Ayrıca, implant tedavisi için ödeme seçenekleri de mevcuttur. Örneğin, taksitli ödeme seçeneği ile tedavi maliyetini daha uygun bir şekilde ödeyebilirsiniz. Ayrıca, sağlık sigortasınızın implant tedavisini kapsadığını öğrenirseniz, maliyetinizi azaltabilirsiniz.