• Prf Tedavisi

  Cerrahi operasyonlar ve İmplant uygulamalarında hastanın kemik yapısının zayıf olduğu durumda uygulanmaktadır.Hastadan 1 tüp kan alarak mevcut cihazımızda kanın jel haline gelmiş trombositlerden zengin plazma (Platelet Rich Plazma)hali operasyon bölgesine uygulanmaktadır.

  Gülüş Tasarımı

  Ön dişlere estetik uygulama yapmadan önce hastanın fotoğrafı çekilir henüz dişleri hiç traşlamadan ölçüsü alınır ve bilgisayarda tasarım yapılır.Tasarım için hastamızın yaşı,ten rengi,dudak yapısı,dişetlerinin durumu kombine değerlendirilerek son haline %90 yakınlıkta silikon malzemeden diş hazırlanıp ağızda hastamızın görüşüne sunulur.Onaylandıktan sonra…

  Empress Emax

  Metal veya zirkonyum destek olmadan tamamen seramikten yapılan kaplama çeşididir. Altyapı destekli kuronlara göre çok daha estetik görünüme sahiptir.

  Dental Botoks

  Bruksizm(dişleri sıkma-)Çağımızın yaygın bir hastalığıdır. İstem dışı olarak hastanın dişlerini sıkmasıdır. Bu durum dişlerin aşınması,başağrısı gibi durumlara neden olur.Bunun giderilmesi amacı ile masseter kas grubuna küçük dozlarda botoks enjekte edilir.

  Estetik Dolgu Tedavisi

  Konuşma ve gülme esnasında dişlerin görünen bölgelerindeki çürük,kırık,renk değişikliği gibi defektleri gidermek amacı ile kompozit esaslı malzemeler ile yapılan dolgulardır.

  Lamine Diş Kaplama

  Dişlerde şekil değişikliği,renklenme giderilmesi gibi durumlarda estetik amaçlı sadece dişlerin ön yüzüne uygulanan tırnak kalınlığında özel malzemelerle üretilen kaplamalardır.

  Çocuk Diş Hekimliği

  6 yaşına kadar çocukların ağzında sadece süt dişleri vardır.12-13 yaşına kadar yerlerini daimi dişlere bırakırlar. Ancak bu süreç içinde süt dişlerin sağlığı alttan çıkacak daimi dişin sıhhati ve çevre dokuların sıhhati için çok önemlidir. Bu nedenle süt dişinde oluşabilecek çürüklerin…

  Protez

  Protez anlamı eksik uzvun yapay malzeme ile giderilmesi demektir. Eksik dişlerinde giderilmesi için yapılan değişik tür ve teknikde protez vardır.